Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


Zájezdy
To nejlepší z Izraele (s odjezdem Bratislava/Brno) za 799 EUR
Odjezd: 23.10.2018 (15:00)
Návrat: 31.10.2018 (21:00)
Počet nocí: 7
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
3 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael uchvátí každého návštěvníka jednak svojí výjimečnou historií, sahající hluboko do boblických časů, ale také svojí nádhernou přírodou od vrcholků hermonských velehor až po nejnižší místo zeměkoule. Pojeďte si to s námi prohlédnout. 

 Odjezd bude z Bratislavy a z Brna, proto je zájezd vhodný jak pro účastníky ze Slovenska, tak i z jižní Moravy. Účastníci ze Slovenska zaplatí 799 EUR.

 

Účastníci tohoto zájezdu navštíví Jeruzalém, Betlém, Tel Aviv, Beer Ševu, Jericho, Bet Shean,Tiberias, Dan, Kafarnaum a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve třech ze čtyř izraelských moří (světoznámém Mrtvém moři, Středozemním a Galilejském), navíc si vychutnáte atmosféru Galilejského moře také z paluby dřevěné lodi. Pod vedením osvědčeného průvodce si budete moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše s ubytováním v příjemných hotelech s výbornou kuchyní.

[detail zájezdu]
Cena:20 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 890 Kč


ETIOPIE - zemí královny ze Sáby
Odjezd: 29.11.2018 (17:00)
Návrat: 06.12.2018 (10:00)
Počet nocí: 0
Ubytování:
1 × Addis Abeba * * *Polopenze
1 × Axum * * *Polopenze
1 × Bahirdar * * *Polopenze
1 × Gondar * * *Polopenze
1 × Lalibela * * *Polopenze
Doplňující informace:

Etiopie je křesťanskou zemí s židovskými kořeny a jako taková nezapadá do naší běžné představy o afrických zemích. Můžete se zde naprosto bezpečně pohybovat, obklopeni velice přátelskými lidmi, kteří jsou často ještě nezkažení naším komerčním světem. Místní starověké a středověké památky berou dech a jsou zasazeny do typické africké krajiny. Co víc si ještě přát? Pojeďte s námi...

Etiopie zaujímá 15 x větší rozlohu než Česká republika. Díky své poloze nedaleko rovníku, ale ve vyšších nadmořských výškách, má příjemné teplé klima a byla obydlena již od pradávna. Místní rozvinutá civilizace přijala již před naším letopočtem židovské náboženství a následně i křesťanství, které zde zapustilo kořeny již na přelomu letopočtu. Etiopie nebyla nikdy ovládnuta a kolonizována, odolala i staletí trvajícím islámským výbojům a uhájila si své obyvatele i křesťanství jako státní náboženství. Etiopští vládci byli moudří, silní a bohatí, zanechali po sobě úžasné památky v bezpečné zemi, která ještě není turisticky doceněna. 

Kromě významných památek navštívíme také nádherné jezero Tana, vodopády na Modrém Nilu a další přírodní zajímavosti. Čeká Vás slušné ubytování s polopenzí, pohodlné cestování a množství krásných zážitků v malé skupině s kvalitními průvodci.

[detail zájezdu]
Cena:48 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:48 890 Kč


Jordánsko není pouze Petra NOVINKA !!!
Odjezd: 23.09.2018 (10:00)
Návrat: 30.09.2018 (23:00)
Počet nocí: 7
Ubytování:
3 × Ammán * * * *Polopenze
1 × Madaba * * *Polopenze
2 × Petra * * *Polopenze
1 × Wadi Rum * *Polopenze
Doplňující informace:

Jordánsko skrývá na svém území kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho historických míst patřících ke starověkému Izraeli, úžasné památky na zaniklý národ Nabatejců, osamělé muslimské pouštní paláce a samozřejmě i Petru – jeden ze sedmi novodobých divů světa. Tento zájezd, který je obsahově zcela výjimečný, navštíví nejkrásnější místa Jordánska a seznámí Vás s touto nádhernou a málo známou zemí. Bonusem bude noc strávená uprostřed pouště i vykoupání ve světoznámém Mrtvém moři. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také množství nezapomenutelných zážitků pod vedením zkušených průvodců.

 

Do Jordánska jezdíme již více než 10 let a za tuto dobu jsme se s touto zemí velice spřátelili. Je na ní velmi dobře vidět, jakým požehnáním je pro zemi moudrý král - a Jordánsko mělo během své novodobé historie štěstí na moudré panovníky.Je to země mnoha protikladů - na jedné straně moderní, na druhé straně velice tradiční. Chcete-li se seznámit s příjemnou a přátelskou orientální zemí, je Jordánsko jednoznačně nejlepší volbou.

[detail zájezdu]
Cena:33 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:33 980 Kč


To nejlepší z Izraele PRÁZDNINY!!!
Odjezd: 25.08.2018 (21:15)
Návrat: 01.09.2018 (08:45)
Počet nocí: 5
Ubytování:
Doplňující informace:

Izrael – to nejsou pouze nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst, ale především historická a biblická země, tedy úžasná směsice židovských, křesťanských a muslimských památek. Pojeďte se na ně s námi podívat.

Navštívíte Jeruzalém, Betlém, Tiberias, Safed, Magdalu, Kafarnaum, a mnoho dalších míst. Vykoupáte se ve třech ze čtyř izraelských moří (Středozemním, Galilejském a Mrtvém), vychutnáte si výjimečnou atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat ta nejdůležitější z míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech.

Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za nejnižší cenu v naší podzimní nabídce

[detail zájezdu]
Cena:19 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:19 890 Kč


Izrael - po stopách dávných i nedávných bojů
Odjezd: 07.09.2018 (21:30)
Návrat: 15.09.2018 (08:40)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael má jíž téměř 4.000 let ve svém názvu ukrytý boj – „Jisrael“ znamená „Bůh bojuje“ a vskutku málokterá země na světě prošla tolika válkami jak ve starověké, tak i v moderní historii. Zároveń nejrozšířenější židovský pozdrav Šalom - „Pokoj“ podtrhuje touhu Izraelců žít v míru a pokoji na tom svém kousku země mezi Středozemním mořem a řekou Jordán. Napětí tohoto protikladu je nejlépe vidět na vlastní oči a proto pravidelně pořádáme tento zájezd, určený především zájemcům o novodobou historii státu Izrael se zaměřením na vojenskou historii. Součástí zájezdu jsou i místa mimo oblast běžného turistického ruchu.

Během posledních 66 let od vzniku izraelského státu na jeho území proběhly 3 velké války (1948, 1967, 1973) a bezpočet menších bojových konfliktů a operací. Kromě toho se Izrael zúčastnil dvou válek v zahraničí – 1956 (Sinajská operace za Suezské krize) a 1982 – 1986 (Libanonská občanská válka). V tomto zájezdu navštívíme místa nejdůležitějších bitev na Golanských výšinách, v okolí Jeruzaléma i v Negevské poušti, legendární pevnost Masadu u Mrtvého moře a řadu dalších míst, které by návštěvník Izraele neměl minout. Prohlédneme si významná muzea zaměřená na vojenskou historii a vykoupáme se v Mrtvém moři i Středozemním moři a podnikneme plavbu po Galilejském moři.

Zájezd budou provázet Daniel Haslinger – specialista na historii a současnost Izraele a také Jaromír Vykoukal – profesionální voják, znalec vojenské problematiky a historie Izraele. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků za velmi slušnou cenu

[detail zájezdu]
Cena:20 990 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 990 Kč


Izrael a svátek stánků
Odjezd: 21.09.2018 (21:30)
Návrat: 29.09.2018 (21:30)
Počet nocí: 7
Ubytování:
Doplňující informace:

Starověký Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi Danem na severu a Beer Šebou na jihu. Tento zájezd projede křížem krážem oblastí mezi těmito lokalitami a navštíví mnoho krásných a významných míst. Zároveň ochutnáme mimořádnou atmosféru jednoho z nejvýznamnějších židovských svátků - Svátků stánků. Po celém Izraeli vyrostou jako houby po dešti tzv. sukky - stánky, pod kterými izraelské rodiny slaví tento týdenní svátek. Pouze během tohoto jediného týdne v roce můžete spatřit ortodoxní Židy s tradičními lulavy a etrogy (ratolestmi a plody připomínajícími vstup do zaslíbené země). Jedním z vrcholů zájezdu bude účast na Jeruzalémském pochodu, který je každoročně největší veřejnou akcí pořádanou v Jeruzalémě.

Účastníci zájezdu navštíví Jeruzalém, Betlém, Saferd, Beth Shean, Tiberias, Kafarnaum, Tábor a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve třech ze 4 izraelských moří - Středozemním, Galilejském a Mrtvém moři , vychutnáte si také atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše za doprovodu zkušeného průvodce a znalce izraelské historie i současnosti.

[detail zájezdu]
Cena:21 580 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:21 580 Kč


Velký okruh Jordánskem a Izraelem - pro singles
Odjezd: 08.11.2018 (21:30)
Návrat: 18.11.2018 (21:30)
Počet nocí: 0
Ubytování:
2 × Ammán * * *Polopenze
3 × Betlém * * *Polopenze
2 × Eilat * * *Polopenze
2 × Petra * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael a Jordánsko skrývají na svém území kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho biblických míst patřících ke starověkému Izraeli, úžasné památky na zaniklý národ Nabatejců, osamělé pouštní paláce a pestrou směsici židovských, křesťanských a muslimských památek. Tento zájezd, který je obsahově zcela výjimečný, navštíví krásné památky Jordánska včetně světoznámé Petry a neméně zajímavá místa ve středním a jižním Izraeli. 

Bonusem je relaxace u Rudého moře v Eilatu i vykoupání ve Středozemním a světoznámém Mrtvém moři. Za doprovodu zkušených průvodců si budete moci doslova osahat tato místa a zažít zdejší výjimečnou atmosféru. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu. Vzhledem ke společným aktivitám je zájezd vhodný i pro osaměle žijící účastníky.

[detail zájezdu]
Cena:29 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:29 890 Kč


Krásy Izraele III. - okruh Negevskou pouští
Odjezd: 30.10.2018 (21:30)
Návrat: 06.11.2018 (21:30)
Počet nocí: 6
Ubytování:
2 × Betlém * * *Polopenze
1 × camp Beerot *Vlastní stravování
2 × Eilat * * *Polopenze
1 × kibuc Revivim * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael to nejsou pouze židovské, křesťanské a muslimské památky, ale také nádherné přírodní scenérie, starověká města ztracená v poušti a 70 národních parků a přírodních rezervací. Tento zájezd navštíví to nejhezčí z jižní poloviny izraelského území – zejména nádhernou Negevskou poušť.

Součástí zájezdu bude i kratší putování Negevskou pouští (není ho ale nutné absolvovat) a přenocování v kempu uprostřed pouště, kde se zdají být hvězdy zářivější a bližší, než jsme v naší zemi zvyklí, což obojí je krásný zážitek. Nevynecháme ani Jeruzalém a Betlém s okolím, vykoupeme se v Mrtvém moři – mimořádný zážitek zejména pro neplavce - a strávíme také den relaxace u příjemného Rudého moře v nejjižnějším cípu Izraele.

To vše s nadstandardním průvodcovským servisem a péčí. 

[detail zájezdu]
Cena:22 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:22 890 Kč


Izrael od Dan po Bersabé s nadstandardně bohatým programem VYPRODÁNO!!!
Odjezd: 21.10.2018 (21:30)
Návrat: 31.10.2018 (21:30)
Počet nocí: 0
Ubytování:
6 × Betlém * * *Polopenze
3 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Starověký Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi Danem na severu a Beer Šebou na jihu. Tento zájezd projede křížem krážem oblastí mezi těmito lokalitami a navštíví mnoho krásných a významných míst, které by neměl vynechat žádný návštěvník Izraele. Navíc jsme zájezd rozšířili i o místa, kam se běžný turista obvykle nepodívá (hrobka patriarchů v Hebronu, Jákobova studna v Šekemu/Náblusu, Ráma Samuelova apod.)

Účastníci zájezdu navštíví také Jeruzalém, Betlém, Beer Ševu, Jericho, Tiberias, Dan, Kafarnaum a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve světoznámém Mrtvém moři a vychutnáte si také atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi. Pod vedením zkušeného průvodce a znalce izraelské historie i současnosti si budete moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše s ubytováním v příjemných hotelech s dobrou kuchyní. 

TENTO ZÁJEZD JE JIŽ ŽEL VYPRODÁN!!!

[detail zájezdu]
Cena:23 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:23 980 Kč


Poznejte Izrael - nenáročný poznávací okruh i pro seniory
Odjezd: 17.10.2018 (21:30)
Návrat: 24.10.2018 (21:30)
Počet nocí: 0
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael – to nejsou pouze nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst, ale především biblická země, tedy úžasná směsice židovských, křesťanských a muslimských památek. Pojeďte se na ně s námi podívat.

Tento zájezd je speciálně připraven tak, aby ho mohly absolvovat i osoby starší, případně se sníženou pohyblivostí, nebude náročný na chození a naopak v něm bude dostatek času na odpočinek. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu. 

Za doprovodu specialisty na historii a současnost Blízkého východu navštívíte Jeruzalém, Betlém, Jericho, Kumrán, Tiberias, Kafarnaum, a mnoho dalších míst. Vykoupáte se ve 3 izraelských mořích - světoznámém Mrtvém moři, ve Středozemním a Galilejském moři a navíc v termálních jezírkách Gan HaShlosha, vychutnáte si výjimečnou atmosféru Galilejského moře také z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat ta nejdůležitější z míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech.

[detail zájezdu]
Cena:20 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 980 Kč


Izrael od Dan po Bersabé s odjezdem z Brna/Bratislavy
Odjezd: 07.10.2018 (15:00)
Návrat: 17.10.2018 (20:00)
Počet nocí: 0
Ubytování:
6 × Betlém * * *Polopenze
3 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Starověký Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi Danem na severu a Beer Šebou na jihu. Tento zájezd, který patří k naší klasice, projede křížem krážem oblastí mezi těmito lokalitami a navštíví mnoho krásných a významných míst, které by neměl vynechat žádný návštěvník Izraele.

Odjezd bude z Brna a z Bratislavy, proto je zájezd vhodný jak pro účastníky z jižní Moravy, tak i ze Slovenska (cena v takovém případě bude 920 EUR


Účastníci zájezdu navštíví Jeruzalém, Betlém, Beer Ševu, Jericho, Tiberias, Dan, Kafarnaum a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve světoznámém Mrtvém moři a vychutnáte si také atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi. Pod vedením zkušeného průvodce a znalce izraelské historie i současnosti si budete moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše s ubytováním v příjemných hotelech s výbornou kuchyní.

[detail zájezdu]
Cena:23 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:23 980 Kč


Prázdninový kemp v Izraeli III. turnus 580,- EUR (s odletem z Vídně a odjezdem z Bratislavy/Brna)
Odjezd: 16.07.2018 (15:00)
Návrat: 23.07.2018 (19:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
6 × kemp Magdala *Vlastní stravování
Doplňující informace:

Každoročně pořádáme již tradiční týdenní pobytový tábor v Izraeli na pláži u Genezaretského jezera (Galilejského moře) v červenci 2018, s koupáním, rybařením, sportováním, výlety do okolí, přímo na místech kde žil Ježíš a jeho učedníci. Během tohoto tábora ochutnáte opravdu novozákonní atmosféru na vlastní kůži, na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů. 

Tento zájezd je určen zájemcům ze Slovenska a z Moravy, kterým více vyhovuje doprava z Bratislavy/Brna.

Součástí je poznávání míst známých z Bible, plavba lodí po Genezaretském jezeřekoupání v Mrtvém moři, návštěva známých biblických a historických míst Nazaret, Kána Galilejská, Kafarnaum, Tabgha, Tiberias, Jeruzalém, podhůří Golanských výšin - prameny Jordánu, a mnoho dalších míst. Součástí pobytu bude i kvalitní historické a biblické vyučování o životě v době Ježíšově a mnoho dalších zážitků. Vedoucím kempu bude český průvodce specializovaný na historii a současnost Izraele. Účast je možná i pro rodiny s dětmi nebo pro osoby starší, kterým nevadí určité nepohodlí v kempu. 

Ubytování je ve stanech, které jsou na místě k dispozici, není je třeba vozit. WC a sprchy jsou k dispozici.

Kemp leží na břehu Galilejského moře s vlastním přístupem do vody, v dosahu je restaurace, kiosk, velký supermarket atd.

[detail zájezdu]
Původní cena:16 490 Kč
Akční cena:14 990 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:14 990 Kč


Prázdninový kemp v Izraeli za super cenu - II. turnus
Odjezd: 09.07.2018 (21:30)
Návrat: 16.07.2018 (21:30)
Počet nocí: 6
Ubytování:
6 × kemp Magdala *Vlastní stravování
Doplňující informace:

Každoročně pořádáme již tradiční týdenní pobytový tábor v Izraeli na pláži u Genezaretského jezera (Galilejského moře) v červenci 2018, s koupáním, rybařením, sportováním, výlety do okolí, přímo na místech kde žil Ježíš a jeho učedníci. Během tohoto tábora ochutnáte opravdu novozákonní atmosféru na vlastní kůži, na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů. 

Součástí je poznávání míst známých z Bible, plavba lodí po Genezaretském jezeřekoupání v Mrtvém moři, návštěva známých biblických a historických míst Nazaret, Kána Galilejská, Kafarnaum, Tabgha, Tiberias, Jeruzalém, podhůří Golanských výšin - prameny Jordánu, a mnoho dalších míst. Součástí pobytu bude i kvalitní historické a biblické vyučování o životě v době Ježíšově a mnoho dalších zážitků. Vedoucím kempu bude český průvodce specializovaný na historii a současnost Izraele. Účast je možná i pro rodiny s dětmi nebo pro osoby starší, kterým nevadí určité nepohodlí v kempu. 

Ubytování je ve stanech, které jsou na místě k dispozici, není je třeba vozit. WC a sprchy jsou k dispozici.

Kemp leží na břehu Galilejského moře s vlastním přístupem do vody, v dosahu je restaurace, kiosk, velký supermarket atd.

[detail zájezdu]
Původní cena:16 490 Kč
Akční cena:14 490 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:14 490 Kč


Prázdninový kemp v Izraeli za super cenu - I. turnus
Odjezd: 02.07.2018 (21:30)
Návrat: 09.07.2018 (21:30)
Počet nocí: 6
Ubytování:
6 × kemp Magdala *Vlastní stravování
Doplňující informace:

Každoročně pořádáme již tradiční týdenní pobytový tábor v Izraeli na pláži u Genezaretského jezera (Galilejského moře) v červenci 2018, s koupáním, rybařením, sportováním, výlety do okolí, přímo na místech kde žil Ježíš a jeho učedníci. Během tohoto tábora ochutnáte opravdu novozákonní atmosféru na vlastní kůži, na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů. 

Součástí je poznávání míst známých z Bible, plavba lodí po Genezaretském jezeře, koupání v Mrtvém moři, návštěva známých biblických a historických míst Nazaret, Kána Galilejská, Kafarnaum, Tabgha, Tiberias, Jeruzalém, podhůří Golanských výšin - prameny Jordánu, a mnoho dalších míst. Součástí pobytu bude i kvalitní historické a biblické vyučování o životě v době Ježíšově a mnoho dalších zážitků. Vedoucím kempu bude český průvodce specializovaný na historii a současnost Izraele. Účast je možná i pro rodiny s dětmi nebo pro osoby starší, kterým nevadí určité nepohodlí v kempu. 

Ubytování je ve stanech, které jsou na místě k dispozici, není je třeba vozit. WC a sprchy jsou k dispozici.

Kemp leží na břehu Galilejského moře s vlastním přístupem do vody, v dosahu je restaurace, kiosk, velký supermarket atd.

[detail zájezdu]
Původní cena:16 490 Kč
Akční cena:14 490 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:14 490 Kč


Copyright Olive Tour s.r.o. 2018