Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


Zájezdy
2017 ETIOPIE - ZEMÍ KRÁLOVNY ZE SÁBY
Odjezd: 29.11.2017 (17:00)
Návrat: 06.12.2017 (10:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
1 × Addis Abeba * * *Polopenze
1 × Axum * * *Polopenze
1 × Bahir Dar * * *Polopenze
1 × Gondar * * *Polopenze
1 × Lalibela * * *Polopenze
Doplňující informace:

Střecha světadílu a zároveň brána pro toho, kdo do Afriky přijíždí poprvé. Starověké památky v kombinaci s africkou krajinou a místními zajímavými lidmi. Etiopané jsou velmi přátelští a milí. Krásná a bezpečná země s překvapivě kvalitním turistickým zázemím.

Malá skupina (cca 10 osob) s českým a domorodým průvodcem.

Etiopie zaujímá 15 x větší rozlohu než Česká republika. Díky své poloze nedaleko rovníku, ale ve vyšších nadmořských výškách, má příjemné teplé klima a byla obydlena již od pradávna. Místní rozvinutá civilizace přijala již před naším letopočtem židovské náboženství a následně i křesťanství, které zde zapustilo kořeny již na přelomu letopočtu. Etiopie nebyla nikdy ovládnuta a kolonizována, odolala i staletí trvajícím islámským výbojům a uhájila si své obyvatele i křesťanství jako státní náboženství. Etiopští vládci byli moudří, silní a bohatí, zanechali po sobě úžasné památky v zemi, která ještě není turisticky doceněna. Právě kvůli tomu všemu Vás tam zveme.
Čeká Vás slušné ubytování s polopenzí, pohodlné cestování a množství krásných zážitků v malé skupině s kvalitními průvodci.

[detail zájezdu]
Cena:48 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:48 890 Kč


Krásy Izraele I.
Odjezd: 12.11.2017 (21:00)
Návrat: 20.11.2017 (09:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
1 × Betlém * * *Polopenze
5 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael to nejsou pouze židovské, křesťanské a muslimské památky, ale také nádherné přírodní scenérie, vykopávky starověkých měst a 70 národních parků a přírodních rezervací. Tento zájezd navštíví to nejhezčí ze severní poloviny izraelského území, ale zavede Vás i k Mrtvému moři a do Jeruzaléma – posvátného města židů, křesťanů i muslimů.

Dotkneme se světoznámé Zdi nářků, vykoupáme se ve 3 ze 4 izraelských moří a z paluby dřevěné lodi vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru Galilejského moře. Zájezd je exkluzívní nejen výběrem navštívených míst, ale také nadstandardním průvodcovským servisem, který uspokojí i náročné klienty. Čeká Vás slušné ubytování s polopenzí, pohodlné cestování a množství krásných zážitků.

[detail zájezdu]
Cena:21 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:21 980 Kč


Velký okruh Izraelem s výjezdem do jordánské Petry
Odjezd: 30.10.2017 (21:30)
Návrat: 10.11.2017 (09:00)
Počet nocí: 9
Ubytování:
2 × Betlém * * *Polopenze
2 × Eilat * * *Polopenze
1 × Micpe Ramon * *Polopenze
2 × Petra * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Opravdu velký okruh Izraelem - od nejjižnějšího po nejsevernější bod této pozoruhodné země. K tomu jako bonus návštěva nejznámější jordánské památky - nabatejského skalního města Petry. Mnoho přírodních parků a historických zajímavostí - to vše s citem namícháno do skvělého koktejlu a okořeněno přívalem zajímavých informaci.

Izrael a Jordánsko skrývají na svém území kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho biblických míst patřících ke starověkému Izraeli a mimo jiné i úžasné památky na zaniklý národ Nabatejců. Tento zájezd, který je obsahově zcela výjimečný, projede Izraelem od nejjižnějšího po nejsevernější výběžek jihu a na dva dny odskočí do Jordánska navštívit světoznámou Petru.

Bonusem je relaxace u Rudého moře v Eilatu i vykoupání ve světoznámém Mrtvém moři. Za doprovodu zkušených průvodců si budete moci doslova osahat tato místa a zažít zdejší výjimečnou atmosféru. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také množství nezapomenutelných zážitků za přijatelnou cenu 

[detail zájezdu]
Cena:29 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:29 890 Kč


Poznejte Izrael - nenáročný poznávací okruh Svatou zemí
Odjezd: 22.10.2017 (21:00)
Návrat: 29.10.2017 (21:10)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Tento zájezd je speciálně připraven tak, aby ho mohly absolvovat i osoby starší, případně se sníženou pohyblivostí, nebude náročný na chození a naopak v něm bude dostatek času na odpočinek. Součástí zájezdu bude i zdravotní doprovod. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu 

Izrael – to nejsou pouze nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst, ale především biblická země, tedy úžasná směsice židovských, křesťanských a muslimských památek. Pojeďte se na ně s námi podívat.

Za doprovodu specialisty na historii a současnost Blízkého východu navštívíte Jeruzalém, Betlém, Jericho, Kumrán, Tiberias, Kafarnaum, a mnoho dalších míst. Vykoupáte se ve 3 izraelských mořích - světoznámém Mrtvém moři, ve Středozemním a Galilejském moři a navíc v termálních jezírkách Gan HaShlosha, vychutnáte si výjimečnou atmosféru Galilejského moře také z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat ta nejdůležitější z míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech.

[detail zájezdu]
Cena:19 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:19 980 Kč


Izrael od Dan po Bersabé s nevšední atmosférou svátků Stánků
Odjezd: 08.10.2017 (19:15)
Návrat: 16.10.2017 (09:10)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izraelem křížem krážem a k tomu v době jediného podzimního poutního svátku - Stánky neboli Sukkot! Máte-li rádi Izrael nebo se o této podivuhodné zemi chcete dozvědět více, potom je tento zájezd nejlepší příležitostí!

Starověký Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi Danem na severu a Beer Šebou na jihu. Tento zájezd projede křížem krážem oblastí mezi těmito lokalitami a navštíví mnoho krásných a významných míst. Zároveň ochutnáme mimořádnou atmosféru jednoho z nejvýznamnějších židovských svátků - Svátků stánků. Po celém Izraeli vyrostou jako houby po dešti tzv. sukky - stánky, pod kterými izraelské rodiny slaví tento týdenní svátek. Pouze během tohoto jediného týdne v roce můžete spatřit ortodoxní Židy s tradičními lulavy a etrogy (ratolestmi a plody připomínajícími vstup do zaslíbené země). Jedním z vrcholů zájezdu bude účast na Jeruzalémském pochodu, který je každoročně největší veřejnou akcí pořádanou v Jeruzalémě.

Účastníci zájezdu navštíví Jeruzalém, Betlém, Beer Ševu, Jericho, Beth Shean, Tiberias, Kafarnaum a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve 3 ze 4 izraelských moří (Mrtvé, Středozemní a Galilejské), vychutnáte si také atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše za doprovodu zkušeného průvodce a znalce izraelské historie i současnosti.

[detail zájezdu]
Cena:22 850 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:22 850 Kč


Izrael – země Bible ( s odjezdem z Bratislavy/Brna a odletem z Vídně )
Odjezd: 24.09.2017 (05:30)
Návrat: 01.10.2017 (09:30)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Pro účastníky ze Slovenska je cena 749 EUR !!!

Vzhledem k tomu, že odjezd je organizovaný z Bratislavy s odletem z Vídně, je vhodný především pro zájemce ze Slovenska nebo z jižní Moravy. Zájemci z Jižní Moravy budou do Vídně odjíždět z Brna.

Starozákonní Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi městy Dan na severu a Bersabé na jihu. Účastníci tohoto zájezdu navštíví obě tato starověká sídliště a křížem krážem projedou území mezi nimi. Za doprovodu zkušeného průvodce navštívíme řadu biblických a starověkých míst, která nemůže vynechat žádný návštěvník Izraele (Jeruzalém, Betlém, Ein Gedí, Kafarnaum...) i místa, kam turisté tolik nejezdí (Hebron, Golanské výšiny, Safed).

Budeme chodit po cestách, kde chodil Ježíš a další biblické postavy. Vykoupáme se v Mrtvém i v Galilejském moři,a zažijeme úžasnou atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné rybářské lodi.

Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků za velmi slušnou cenu. 

[detail zájezdu]
Cena:20 290 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 290 Kč


2017 Izrael - co turista nevidí (s doc. Tomášem Novotným) VYPRODÁNO!!!
Odjezd: 08.09.2017 (07:00)
Návrat: 17.09.2017 (21:00)
Počet nocí: 9
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
5 × Tiberias * * * *Polopenze
Doplňující informace:

Pro velký zájem opakujeme pod jiným názvem zájezd Izrael - země Bible, tentokrát určený především pro studenty a pedagogy ostravské univerzity pod vedením doc. Tomáše Novotného, ale je otevřen i zájemcům z řad široké veřejnosti. Nabízí nejen běžná místa, které by měl vidět každý návštěvník Izraele, ale především řadu míst, kam běžné zájezdy nejezdí.

TENTO ZÁJEZD JE PRO LETOŠNÍ ROK ŽEL JIŽ VYPRODÁN.

Zblízka poznáme život v izraelských osadách na západním břehu Jordánu a v některých kibucech, setkáme se s místními lidmi, budeme s nimi diskutovat a poznáme jak žijí. Zároveň se také podíváme na výběr nejzajímavějších míst v Izraeli, mezi kterými samozřejmě nebude chybět Jeruzalém, Tel Aviv, Mrtvé moře, Galilejské moře, Golanské výšiny a mnoho dalšího. Kromě známého hebraisty doc. Tomáše Novotného bude zájezd provázet také Daniel Haslinger – průvodce zaměřený na historii a současnost Blízkého východu a oba Vás společně zahrnou kvalitními informacemi přímo v terénu. Kromě slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků.

[detail zájezdu]
Cena:23 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:23 980 Kč


Letní prázdninový kemp na břehu Galilejského moře
Odjezd: 17.07.2017 (21:00)
Návrat: 24.07.2017 (22:00)
Počet nocí: 0
Ubytování:
6 × Tiberias camp *Vlastní stravování
Doplňující informace:

Týdenní prázdninový tábor na břehu Galilejského moře pořádáme již po páté. Pobyt je spojen s koupáním, rybařením, sportováním, výlety do okolí, přímo na místech kde žil Ježíš a jeho učedníci. 

Tábor je určen především pro mládež od 15 let, ale účast je možná i pro rodiny s dětmi nebo pro osoby starší, kterým nevadí určité nepohodlí v kempu. Během tohoto tábora ochutnáte opravdu novozákonní atmosféru na vlastní kůži, na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů. Za příplatek 5.000,- Kč je možné ubytování v hotelu.

Cena zájezdu je 16.490,- Kč, účastníci do 26 let mají slevu na 14.490,- Kč. Levněji Izrael nikdo nenabízí!

Součástí je poznávání míst známých z Bible, plavba lodí po Genezaretském jezeře, koupání v Mrtvém moři, návštěva známých biblických a historických míst Nazaret, Kána Galilejská, Kafarnaum, Tabgha, Tiberias, Jeruzalém, podhůří Golanských výšin - prameny Jordánu, a mnoho dalších míst. Během pobytu bude i kvalitní historické a biblické vyučování o životě v době Ježíšově a mnoho dalších zážitků. Vedoucím kempu bude český průvodce specializovaný na historii a současnost Izraele.

[detail zájezdu]
Cena:14 490 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:14 490 Kč


Copyright Olive Tour s.r.o. 2017