Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Olive Tour - Poznávací / tématické zájezdy do Izraele
Úvod
Zájezdy
Přednášky
Další nabídky
Před odletem
Encyklopedie
Blog
O nás
Odkazy
Kontakt


Zájezdy
Krásy Izraele I.
Odjezd: 12.11.2017 (21:00)
Návrat: 19.11.2017 (09:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
Doplňující informace:

Izrael to nejsou pouze židovské, křesťanské a muslimské památky, ale také nádherné přírodní scenérie, vykopávky starověkých měst a 70 národních parků a přírodních rezervací. Tento zájezd navštíví to nejhezčí ze severní poloviny izraelského území, ale zavede Vás i k Mrtvému moři a do Jeruzaléma – posvátného města židů, křesťanů i muslimů.

Dotkneme se světoznámé Zdi nářků, vykoupáme se ve 3 ze 4 izraelských moří a z paluby dřevěné lodi vychutnáme nezapomenutelnou atmosféru Galilejského moře. Zájezd je exkluzívní nejen výběrem navštívených míst, ale také nadstandardním průvodcovským servisem, který uspokojí i náročné klienty. Čeká Vás slušné ubytování s polopenzí, pohodlné cestování a množství krásných zážitků.

[detail zájezdu]
Cena:21 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:21 980 Kč


Velký okruh Izraelem s výjezdem do jordánské Petry
Odjezd: 30.10.2017 (21:30)
Návrat: 10.11.2017 (09:00)
Počet nocí: 9
Ubytování:
2 × Betlém * * *Polopenze
2 × Eilat * * *Polopenze
1 × Micpe Ramon * *Polopenze
2 × Petra * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Opravdu velký okruh Izraelem - od nejjižnějšího po nejsevernější bod této pozoruhodné země. K tomu jako bonus návštěva nejznámější jordánské památky - nabatejského skalního města Petry. Mnoho přírodních parků a historických zajímavostí - to vše s citem namícháno do skvělého koktejlu a okořeněno přívalem zajímavých informaci.

Izrael a Jordánsko skrývají na svém území kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho biblických míst patřících ke starověkému Izraeli a mimo jiné i úžasné památky na zaniklý národ Nabatejců. Tento zájezd, který je obsahově zcela výjimečný, projede Izraelem od nejjižnějšího po nejsevernější výběžek jihu a na dva dny odskočí do Jordánska navštívit světoznámou Petru.

Bonusem je relaxace u Rudého moře v Eilatu i vykoupání ve světoznámém Mrtvém moři. Za doprovodu zkušených průvodců si budete moci doslova osahat tato místa a zažít zdejší výjimečnou atmosféru. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také množství nezapomenutelných zážitků za přijatelnou cenu 

[detail zájezdu]
Cena:29 890 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:29 890 Kč


Poznejte Izrael - nenáročný poznávací okruh Svatou zemí
Odjezd: 22.10.2017 (21:00)
Návrat: 29.10.2017 (21:10)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Tento zájezd je speciálně připraven tak, aby ho mohly absolvovat i osoby starší, případně se sníženou pohyblivostí, nebude náročný na chození a naopak v něm bude dostatek času na odpočinek. Součástí zájezdu bude i zdravotní doprovod. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu 

Izrael – to nejsou pouze nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst, ale především biblická země, tedy úžasná směsice židovských, křesťanských a muslimských památek. Pojeďte se na ně s námi podívat.

Za doprovodu specialisty na historii a současnost Blízkého východu navštívíte Jeruzalém, Betlém, Jericho, Kumrán, Tiberias, Kafarnaum, a mnoho dalších míst. Vykoupáte se ve 3 izraelských mořích - světoznámém Mrtvém moři, ve Středozemním a Galilejském moři a navíc v termálních jezírkách Gan HaShlosha, vychutnáte si výjimečnou atmosféru Galilejského moře také z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat ta nejdůležitější z míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech.

[detail zájezdu]
Cena:19 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:19 980 Kč


Izrael od Dan po Bersabé s nevšední atmosférou svátků Stánků
Odjezd: 08.10.2017 (19:15)
Návrat: 16.10.2017 (09:10)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izraelem křížem krážem a k tomu v době jediného podzimního poutního svátku - Stánky neboli Sukkot! Máte-li rádi Izrael nebo se o této podivuhodné zemi chcete dozvědět více, potom je tento zájezd nejlepší příležitostí!

Starověký Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi Danem na severu a Beer Šebou na jihu. Tento zájezd projede křížem krážem oblastí mezi těmito lokalitami a navštíví mnoho krásných a významných míst. Zároveň ochutnáme mimořádnou atmosféru jednoho z nejvýznamnějších židovských svátků - Svátků stánků. Po celém Izraeli vyrostou jako houby po dešti tzv. sukky - stánky, pod kterými izraelské rodiny slaví tento týdenní svátek. Pouze během tohoto jediného týdne v roce můžete spatřit ortodoxní Židy s tradičními lulavy a etrogy (ratolestmi a plody připomínajícími vstup do zaslíbené země). Jedním z vrcholů zájezdu bude účast na Jeruzalémském pochodu, který je každoročně největší veřejnou akcí pořádanou v Jeruzalémě.

Účastníci zájezdu navštíví Jeruzalém, Betlém, Beer Ševu, Jericho, Beth Shean, Tiberias, Kafarnaum a mnoho dalších historických a geografických zajímavostí. Bude možné se vykoupat ve 3 ze 4 izraelských moří (Mrtvé, Středozemní a Galilejské), vychutnáte si také atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi a budete si moci doslova osahat mnoho míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech. To vše za doprovodu zkušeného průvodce a znalce izraelské historie i současnosti.

[detail zájezdu]
Cena:22 850 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:22 850 Kč


Izrael – země Bible ( s odjezdem z Bratislavy/Brna a odletem z Vídně )
Odjezd: 24.09.2017 (05:30)
Návrat: 01.10.2017 (09:30)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Pro účastníky ze Slovenska je cena 749 EUR !!!

Vzhledem k tomu, že odjezd je organizovaný z Bratislavy s odletem z Vídně, je vhodný především pro zájemce ze Slovenska nebo z jižní Moravy. Zájemci z Jižní Moravy budou do Vídně odjíždět z Brna.

Starozákonní Izrael je v Bibli mnohokrát popisován jako země rozkládající se mezi městy Dan na severu a Bersabé na jihu. Účastníci tohoto zájezdu navštíví obě tato starověká sídliště a křížem krážem projedou území mezi nimi. Za doprovodu zkušeného průvodce navštívíme řadu biblických a starověkých míst, která nemůže vynechat žádný návštěvník Izraele (Jeruzalém, Betlém, Ein Gedí, Kafarnaum...) i místa, kam turisté tolik nejezdí (Hebron, Golanské výšiny, Safed).

Budeme chodit po cestách, kde chodil Ježíš a další biblické postavy. Vykoupáme se v Mrtvém i v Galilejském moři,a zažijeme úžasnou atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné rybářské lodi.

Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků za velmi slušnou cenu. 

[detail zájezdu]
Cena:20 290 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 290 Kč


2017 Izrael - co turista nevidí (s doc. Tomášem Novotným)
Odjezd: 08.09.2017 (07:00)
Návrat: 17.09.2017 (21:00)
Počet nocí: 9
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
5 × Tiberias * * * *Polopenze
Doplňující informace:

Pro velký zájem opakujeme pod jiným názvem zájezd Izrael - země Bible, tentokrát určený především pro studenty a pedagogy ostravské univerzity pod vedením doc. Tomáše Novotného, ale je otevřen i zájemcům z řad široké veřejnosti. Nabízí nejen běžná místa, které by měl vidět každý návštěvník Izraele, ale především řadu míst, kam běžné zájezdy nejezdí.

Zblízka poznáme život v izraelských osadách na západním břehu Jordánu a v některých kibucech, setkáme se s místními lidmi, budeme s nimi diskutovat a poznáme jak žijí. Zároveň se také podíváme na výběr nejzajímavějších míst v Izraeli, mezi kterými samozřejmě nebude chybět Jeruzalém, Tel Aviv, Mrtvé moře, Galilejské moře, Golanské výšiny a mnoho dalšího. Kromě známého hebraisty doc. Tomáše Novotného bude zájezd provázet také Daniel Haslinger – průvodce zaměřený na historii a současnost Blízkého východu a oba Vás společně zahrnou kvalitními informacemi přímo v terénu. Kromě slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků.

[detail zájezdu]
Cena:23 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:23 980 Kč


Letní prázdninový kemp na břehu Galilejského moře
Odjezd: 17.07.2017 (21:00)
Návrat: 24.07.2017 (22:00)
Počet nocí: 0
Ubytování:
6 × Tiberias camp *Vlastní stravování
Doplňující informace:

Týdenní prázdninový tábor na břehu Galilejského moře pořádáme již po páté. Pobyt je spojen s koupáním, rybařením, sportováním, výlety do okolí, přímo na místech kde žil Ježíš a jeho učedníci. 

Tábor je určen především pro mládež od 15 let, ale účast je možná i pro rodiny s dětmi nebo pro osoby starší, kterým nevadí určité nepohodlí v kempu. Během tohoto tábora ochutnáte opravdu novozákonní atmosféru na vlastní kůži, na rozdíl od běžných poznávacích zájezdů. Za příplatek 5.000,- Kč je možné ubytování v hotelu.

Cena zájezdu je 16.490,- Kč, účastníci do 26 let mají slevu na 14.490,- Kč. Levněji Izrael nikdo nenabízí!

Součástí je poznávání míst známých z Bible, plavba lodí po Genezaretském jezeře, koupání v Mrtvém moři, návštěva známých biblických a historických míst Nazaret, Kána Galilejská, Kafarnaum, Tabgha, Tiberias, Jeruzalém, podhůří Golanských výšin - prameny Jordánu, a mnoho dalších míst. Během pobytu bude i kvalitní historické a biblické vyučování o životě v době Ježíšově a mnoho dalších zážitků. Vedoucím kempu bude český průvodce specializovaný na historii a současnost Izraele.

[detail zájezdu]
Cena:14 490 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:14 490 Kč


Izrael - zájezd ke 3 mořím (pro singles)
Odjezd: 12.06.2017 (21:00)
Návrat: 19.06.2017 (09:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
3 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael, to není pouze biblická země - tedy úžasná směsice židovských, křesťanských a muslimských památek, ale také nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst. A také 4 moře. Pojeďte se s námi vykoupat ve třech z nich!

První bude Středozemní, druhé unikátní Mrtvé moře, kde nemusíte umět plavat a nakonec Galilejské moře, po kterém se plavíval Ježíš Kristus se svými učedníky - řybáři. Kromě toho se vykoupáme ještě v nádherných jezírkách národního parku Mesušim, navštívíme Jeruzalém, Betlém, Cesareu, Akko, Tiberias, Safed, Kafarnaum a mnoho dalších míst. Vychutnáme si jedinečnou atmosféru Galilejského moře z paluby dřevěné lodi a budeme grilovat na pobřeží.

Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také nadstandardní průvodcovský servis a množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu. Vzhledem k různým společným aktivitám je tento zájezd vhodný pro osaměle žijící lidi.

[detail zájezdu]
Cena:20 490 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:20 490 Kč


2017 Svatá země Izrael - poutní a poznávací zájezd VYPRODÁNO
Odjezd: 30.04.2017 (21:00)
Návrat: 07.05.2017 (08:00)
Počet nocí: 6
Ubytování:
4 × Betlém * * *Polopenze
2 × Tiberias * * *Polopenze
Doplňující informace:

Izrael – to nejsou pouze nádherné přírodní scenérie, romantické osady i životem kypící sídliště moderních měst, ale především biblická země, tedy památky a místa spojená s událostmi popsanými v knize knih. Tento poutní a poznávací zájezd se věnuje některým z nich – zvláště se zaměřením na místa, kde pobýval Pán Ježíš Kristus.

Navštívíme Jeruzalém, Betlém, Kafarnaum, Magdalu, horu Blahoslavenství, Betánii, pevnost Masadu a mnoho dalších památek. Na významných místech budeme společně slavit mše svaté, což znásobí duchovní zážitky během zájezdu.

Vykoupáme se ve 3 izraelských mořích - světoznámém Mrtvém moři, ve Středozemním a Galilejském moři a vychutnáme si výjimečnou atmosféru Galilejského moře také z paluby dřevěné lodi, podobné na jaké se plavil Ježíš se svými učedníky. Budeme si moci doslova osahat ta nejdůležitější z míst popsaných v Bibli i dalších historických pramenech.

[detail zájezdu]
Cena:19 980 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:19 980 Kč


2017 Velký okruh Jordánskem a Izraelem VYPRODÁNO
Odjezd: 17.04.2017 (21:00)
Návrat: 27.04.2017 (09:00)
Počet nocí: 9
Ubytování:
2 × Ammán * * * *Polopenze
3 × Betlém * * *Polopenze
2 × Eilat * * *Polopenze
2 × Petra * * *Polopenze
Doplňující informace:

Jordánsko od severu k jihu se všemi důležitými pamětihodnostmi včetně skalního skvostu - nabatejské Petry. Doplněné o relaxaci u teplého Rudého moře a také vykoupání ve světoznámém Mrtvém moři, kde se nelze potopit. A na závěr prohlídka legendárního Jeruzaléma, Betléma a dalších míst v Izraeli. Tato kombinace nemá chybu, děláme ji pravidelně už řadu let a máme na ni ty nejlepší průvodce.

Izrael a Jordánsko skrývají na svém území kromě nádherných přírodních scenérií také mnoho biblických míst patřících ke starověkému Izraeli, úžasné památky na zaniklý národ Nabatejců, osamělé pouštní paláce a pestrou směsici židovských, křesťanských a muslimských památek. Tento zájezd, který je obsahově zcela výjimečný, navštíví krásné památky Jordánska včetně světoznámé Petry a neméně zajímavá místa ve středním a jižním Izraeli.

 Bonusem je relaxace u Rudého moře v Eilatu i vykoupání ve světoznámém Mrtvém moři. Za doprovodu zkušených průvodců si budete moci doslova osahat tato místa a zažít zdejší výjimečnou atmosféru. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká také množství nezapomenutelných zážitků za velmi přijatelnou cenu 

[detail zájezdu]
Cena:28 480 Kč
Poplatky:0 Kč
Celkem:28 480 Kč


Copyright Olive Tour s.r.o. 2017